Дата: 28.06.2023 15:00

З метою надання додаткових соціальних гарантій у Львівській області діє Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки роки затверджена розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 30.12.2022 №822/0/5-22ВА (далі - Програма).

Одним із заходів Програми є надання адресної допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь у Революції Гідності / антитерористичній операції / операції Обʼєднаних сил / заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі - Захід).

Порядок реалізації Заходу затверджений розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 09.02.2023 №49/0/5-23ВА «Про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки» (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку допомога надається і виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали участь у Революції Гідності / антитерористичній операції / заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (операції Обʼєднаних сил) / заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, які зареєстровані / фактично проживають у Львівській області (далі – заявник / одержувач), за умови відсутності затверджених місцевих програм на реабілітацію, або коштів на зазначені цілі для надання грошової компенсації, якими може скористатися заявник / одержувач.

Відповідно до пункту 7 Порядку для отримання допомоги заявник / одержувач, який звернувся вперше, подає до органу з питань соціального захисту сільської, селищної, міської ради або іншого органу, створеного відповідною сільською, селищною, міською радою для здійснення виконавчих 2 функцій і повноважень місцевого самоврядування в межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами (далі – виконавчий орган ради) за зареєстрованим місцем проживання / перебування такі документи:

1. Заяву;

2. Копію посвідчення «особи з інвалідністю внаслідок війни»;

3. Копію документа, що підтверджує безпосередню участь антитерористичній операції / заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (операції Обʼєднаних сил) / заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до якої установлено статус);

4. Норма підпункту 7.3. пункту 7 Порядку не застосовується у випадку звернення заявників / одержувачів з числа постраждалих учасників Революції Гідності та / або осіб, яким було встановлено статус учасника бойових дій - відповідно до пункту 21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон), та / або осіб, яким було встановлено статус з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 13-14 частини другої статті 7 Закону;

5. Копію індивідуальної програми реабілітації, виданої медикосоціальною експертною комісією із зазначенням необхідності отримання реабілітації;

6. Копії сторінок паспорта громадянина України; якщо паспорт громадянина України виданий у формі картки (ID-паспорт), додатково слід подати документ, виданий компетентним органом про реєстрацію місця проживання;

7. Копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

8. Реквізити особового банківського рахунку.

Наголошуємо, що згідно пункту 5.2 Порядку допомога може бути використана на послуги з медичної, фізичної, психологічної реабілітації; послуги спортивного залу, тренажерного залу, басейну; послуги з іпотерапії та інші.

Також відповідно до пункту 10 Порядку для отримання допомоги в наступних роках заявник / одержувач долучає до зазначених у пункті 7 цього Порядку документів одне з підтверджень про проходження реабілітації за попередній період (рахунок про оплату, акт наданих послуг, квитанцію, договір або будь-який інший документ, що підтверджує проходження реабілітації заявником / одержувачем або разом з його (її) дружиною (чоловіком).

Додатково наголошуємо, що згідно пункту 10.1 Порядку дружина (чоловік) заявника / одержувача може проходити реабілітацію лише разом із 3 заявником / одержувачем та може використати не більше половини отриманої заявником / одержувачем допомоги.