Заболотцівська об'єднана територіальна громада
Львівська область, Золочівський район

Фітофтора — захворювання пасльонових культур

Дата: 14.07.2021 09:14
Кількість переглядів: 1951

Фото без опису

ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

Фітофтора — захворювання пасльонових культур

    Фітофтороз - одне з найпоширеніших грибкових захворювань, що вражає пасльонові культури: картоплю, томати, баклажани, перець, а також суницю. Особливо небезпечна фітофтора для картоплі та томатів, оскільки вражає ці рослини в період дозрівання плодів. Хвороба  небезпечна тим, що дуже швидко прогресує і за короткий час може поширитися на весь урожай. Фітофтороз  ще називають картопляною або бурою гниллю.

   Це грибкове захворювання може протікати по-різному, в залежності від патогена, який його спровокував, а також кліматичних умов. Основними ознаками наявності фітофтори прийнято вважати такі: на листі рослин утворюються плями бурого або коричневого кольору з білою окантовкою.Знизу листова пластина покривається білястим павутинним нальотом.Пожовтіння, згортання, висихання  і подальше відмирання листя.

Стебла і черешки покриваються коричневими плямами, які блискавично розростаються і вражають все бадилля рослини.Загнивання стебел.Потемніння, а потім осипання квіток і зав’язі.На плодах томатів проявляється у вигляді плям, які згодом провокують розм’якшення і гниття помідорів. Бульби картоплі покриваються щільними плямами.

Розвитку фітофтори сприяє кілька чинників, в першу чергу – це несприятливі погодні умови, а саме різкі перепади температур і надмірна вологість. Затяжний туман, рясна роса і дощі нерідко стають причиною зараження рослин.Неякісний посадковий матеріал або інфікований грунт також можуть стати джерелом цього захворювання. Ще одна причина виникнення фітофтори — загущені посадки і наявність на ділянці бур’янів.

Обробку томатів фунгіцидами  проводять не пізніше, ніж за 21 день до дозрівання плодів. Для запобігання фітофтори використовують хімічні і біологічні препарати. З хімічніних фунгіцидів застосовують:  інфініто 61 к.с. – 150 мл. на 10 соток, ридоміл Голд, з.п., в.г. – 250 г. на 10 соток,  татту, к.с. – 300 мл. на 10 соток,  квадріс 250, к.с. – 60 мл. на 10 соток, консенто 450 к.с. – 180 мл. на 10 соток, або  інші.  Обприскування проводять через кожні  10-14 днів (залежно від тривалості дії препарату), дотримуючись встановлених регламентів застосування.

    З біологічних препаратів добре зарекомендував себе Планриз, який захищає картоплю і помідори від фітофторозу, парші, ризоктоніозу.Це живі бактеріальні клітини, виділені з природної ризосфери. Для обприскування беруть 30 мл. препарату на 3-4 л. води на 1 сотку. Обробку рослин проводять кожні 10 днів, три рази з початку захворювання. Планриз - екологічно безпечний препарат, нешкідливий для людей, комах,  тварин. Сумісний  із  стимуляторами  росту,  мікроелементами.Біопрепарати можна використовувати практично на будь-якій стадії розвитку рослин, не побоюючись згубного впливу на плоди і навколишнє середовище.

                                                                                                      О. Забужна,

                                                                       державний фітосанітарний інспектор


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь