Підробка пестицидів

Дата: 07.06.2021 14:38

Сільгоспвиробники, які займаються вирощуванням сільськогосподарських   культур, прагнуть отримати прибуток від своєї діяльності. В наш складний час фінансових потрясінь перед аграріями постає проблема браку коштів на проведення посівної кампанії, догляд за посівами чи збирання врожаю. Та для отримання високих та якісних врожаїв не обійтися без застосування хімічних засобів захисту рослин. І дуже часто у господарників виникає питання заощадити на ЗЗР(засоби захисту рослин) за рахунок придбання препаратів сумнівної якості та походження. Часто основним фактором при виборі ЗЗР є не якість продукту, а його ціна. Цим користуються комерсанти-шахраї, які отримують прибутки, продаючи підробні препарати.

У чому небезпека підробленого пестициду? Застосування таких препаратів може зашкодити культурним рослинам і  навіть попалити їх, внаслідок агресивної дії хімічних домішок, що є в складі цього засобу. Також фальсифікат може бути візуально схожим з оригінальним препаратом, але ніякої пестицидної дії він не має. Це призведе до втрат урожаю та його якості, тому що захисту культури не здійснено.

Ще  один важливий  аспект застосування  підробки  пестицидів — це  вплив  на  здоров'я  людей  та  довкілля. Такі  препарати можуть  бути  не  лише  неефективними,  а  й  небезпечними,  поскільки  містять  у  своєму  складі  шкідливі  добавки — діоксини, азабензол,  які  викликають  небезпечні  для  життя  людей  захворювання. Купуючи підробку, можна  не тільки  втратити  врожай  культури, на  якій  застосовувався  фальсифікат,  але й забруднити ґрунт. Тим самим буде  завдано шкоди навколишньому  середовищу та наступним культурам, які вирощуватимуть на  даному  полі.

Тож  якими  мають  бути  оригінальні  препарати?

На  кришці  банки  оригінальних  препаратів  повинен  бути  фірмовий  знак  виробника  або  голограма. На  етикетці  також   мають  бути:  фірма- виробник, представник  в  Україні  від  виробника, юридична  адреса (місто, вулиця, номер  будинку, телефон, факс). Коли  під  кришкою  є  голограма  виробника,  то  це  оригінал, якщо  чистий  папір — підробка. На  малих  розфасовках також мають  бути фірмові знаки, назва виробника, представники  в  Україні, адреса.

Рідинні  препарати, які  при  збовтуванні  не  піняться  і  мають  прозору  ємність — це  фірмові  препарати. А  коли  флакон  не  прозорий  і  при  збовтуванні  утворює  стійку  густу  піну — це  підробка.

Купуйте  засоби  для  захисту  рослин  у  спеціалізованих  магазинах  і  в

офіційних представників  фірм - виробників. Не купуйте  протермінованих препаратів,  які  зберігалися  більше  трьох  років.

О. Забужна