Заболотцівська об'єднана територіальна громада
Львівська область, Золочівський район

Як зробити купання безпечним

Дата: 07.06.2021 14:29
Кількість переглядів: 1398

Фото без опису

Як зробити купання безпечним

За вікном літо. Одним з найбільш улюблених відпочинків цієї пори є відпочинок на водних об’єктах. Відповідно зростає ризик виникнення нещасних випадків під час купання. Для того, щоб уникнути трагедії слід дотримуватись низки правил під час купання та відпочинку біля водойм.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду під дією алкоголю, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Особливості під час купання в гірських річках. Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна впасти, підслизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпененістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Надання першої медичної  допомоги потерпілому на воді

Якщо запобігти нещасному випадку на воді не вдалося, потрібно вміти надати першу медичну допомогу потерпілому. При утопленні необхідно якнайшвидше витягнути потерпілого з води. Для цього підпливайте до потопаючого ззаду, тому що людина в паніці може чіплятися за свого рятівника і потягнути його за собою на дно. Як тільки витягнете потерілого на берег, огляньте його. Якщо він без свідомості, не дихає і пульс відсутній, проведіть реанімаційні заходи. При цьому, слід якомога швидше викликати швидкодопоможців. Тому допоки одна людина оглядатиме потерпілого, інша повинна телефонувати на «103».

Пам’ятайте, що за відсутності в потерпілого ознак життя для надання першої допомоги у вас є дуже мало часу – всього 4-5 хвилин. Дійте швидко. Для проведення штучного дихання покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню. Однією рукою відкрийте рота, а пальцями іншої руки, загорнутої у салфетку чи носову хустинку, очистіть ротову порожнину від піска, мулу та інших сторонніх тіл. Опісля максимально відкиньте голову потерпілого назад. Утримуючи за підборіддя, висуньте вперед нижню щелепу потерпілого. Утримуючи її в такому положенні, другою рукою затисніть носа. Після цього, проведіть штучне дихання, вдуваючи повітря в ротову порожнину, а якщо вона пошкоджена, то в носову. Потім прикладіть долоні одна на одну до нижньої третини грудини і в положені витягнутих рук натискайте на це місце 30 разів. Після цього перевірте, чи з’явився у потерпілого пульс. Якщо пульс відсутній, продовжуйте реанімаційні заходи допоки він не з’явиться або до приїзду «швидкої».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь