Право на декретну відпустку має не лише мама, а й батько дитини!

Дата: 18.09.2020 11:11

Право на декретну відпустку має не лише мама, а й батько дитини!

Якщо ще десять років тому почути, що чоловік пішов у декретну відпустку, було чимось подібним до невдалого жарту, то зараз в Україні все більше людей адекватно і логічно сприймають інформацію, що не лише мама може доглядати за дитиною у перші роки життя.

Українським законодавством передбачено, що родина має право обирати, хто з двох батьків піде у декретну відпустку, є така можливість і в інших членів родини.

Стаття 179 Кодексу законів про працю України дозволяє брати відпустку по догляду за дитиною також дідусю, бабусі або іншим родичам, що фактично доглядають за дитиною або ж опікунові чи одному з прийомних батьків.

Для того, аби тато міг оформити відпустку по догляду за дитиною, йому за місцем роботи потрібно надати такі документи:

- заяву на ім’я керівника з проханням надати відпустку по догляду за дитиною;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про те, що мама дитини не пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною за своїм місцем роботи або вийшла на роботу до закінчення терміну соціальної відпустки;

На час декретної відпустки за батьком зберігається робоче місце і нараховується стаж та до трьох років  виплачується допомога при народженні дитини.

Роботодавець не має жодного права відмовити чоловіку скористатись його законним правом.  Єдиним бар’єром для  оформлення чоловіком декретної відпустки є стереотипні уявлення про гендерні ролі чоловіка і жінки.

За детальнішою інформацією  Ви можете  звернутись у Бродівське бюро правової допомоги за адресою: мроди вул.Щурата, 8, тел. 2-51-13 ,  2-51-46.