Заболотцівська об'єднана територіальна громада
Львівська область, Золочівський район

Міфи про COVID-19: від жартів — до кримінальної відповідальності

Дата: 13.07.2020 15:20
Кількість переглядів: 1814

Міфи про COVID-19: від жартів — до кримінальної відповідальності

У топі "коронавірусних" міфів - "новина" про те, що в Україні режим надзвичайного стану (а не ситуації), що карантин продовжать до літа, що батьків штрафують за вихід дітей на вулицю, що ліки від коронавірусу знайшли, що міста поливатимуть з вертольотів антисептиком, що в аптеках не залишилося ліків, а в магазинах - продуктів... Часто така інформація йде від фальшивих облікових записів, та розповсюджується ботами і довірливими людьми.
Проте слід пам'ятати, що за продукування поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Тому зберігайте спокій та читайте лише офіційні джерела.
А коли поширюєш фейк про коронавірус – готуйся відповідати!
Адміністративна відповідальність.
Статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.
Отримати протокол про адмінправопорушення можна не лише за створення фейкової новини та подальшого її розповсюдження, а за поширення неправдивої інформації через незнання реальної ситуації.
Кримінальна відповідальність.
На відміну від адміністративної відповідальності, яка чітко передбачена ст. 173-1 КУпАП, особа, яка створює та поширює фейки про коронавірус, може бути притягнута до кримінальної відповідальності за однією зі статей Кримінального кодексу України конкретно за той злочин (злочини), під ознаки якого (яких) підпадає її діяння.
Памятайте, що правоохоронні органи не тільки реагують на звернення щодо розповсюдження фейків про коронавірус, а й самостійно перевіряють поширення такої інформації у соцмережах.
Навчіть себе не довіряти щойно прочитаній та неперевіреній сенсаційній публікації про COVID-19, бо дуже легко можете втрапити на фейк, натомість беріть інформацію лише з офіційних джерел.
Бережіть своє здоров’я та обов’язково дотримуйтеся не тільки правил особистої гігієни, а й інформаційної.
На даний час, отримати безкоштовну юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна зателефонувавши до Бродівського бюро правової допомоги за телефонами: 2-51-13, 2-51-46.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь