Перелік професій, за якими можна пройти перепідготовку

Дата: 29.11.2019 15:54

Фото без описуВік навчанню не завада

І в 45 можна змінити життя на краще.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014  року № 342 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013  року № 207» змінено Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. Право на безкоштовне одноразове їх отримання у територіальних органах Державної  служби зайнятості надається громадянам віком понад 45 років  за умови, що вони мають не менш як 15 років страхового стажу і не досягли встановленого законодавством пенсійного віку. Дія Порядку не поширюється на осіб без професійно-технічної або  вищої освіти та тих, хто проходив упродовж останніх п’яти років  перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а також зареєстрованих безробітних та осіб,котрі отримували ваучер раніше.

.

На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями,  що є пріоритетними серед видів економічної діяльності. Навчання проводиться у професійно-технічних і вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях, які мають  ліцензію на надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або  сертифікат про акредитацію за затвердженими Кабінетом Міністрів України 35 професіями, спеціальностями та напрямами  підвищення кваліфікації.

Перелік професій, за якими можна пройти перепідготовку, набути спеціалізацію або підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, затвердженими Кабінетом Міністрів України для пріоритетних видів економічної діяльності:

бджоляр

взуттьовик з ремонту взуття

водій навантажувача

водій тролейбуса

електрогазозварник

зварник

кондитер

кухар

машиніст автогрейдера

машиніст дорожньо-будівельних машин

монтажник гіпсокартонних конструкцій

налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів

налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції

плодоовочівник

покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів

робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

робітник фермерського господарства

слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування

столяр будівельний

тракторист

тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва

верстатник деревообробних верстатів

електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

машиніст бульдозера (будівельні роботи)

машиніст екскаватора

машиніст крана автомобільного

монтажник систем утеплення будівель

охоронник

слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування

слюсар-сантехнік

швачка

автомобільний транспорт

агрономія

архітектура та містобудування

будівництво та цивільна інженерія

ветеринарна медицина

технологія виробництва і переробки продукції тваринництва

геодезія та землеустрій

електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

захист і карантин рослин

інженерія програмного забезпечення

комп’ютерна інженерія

медична психологія

медсестринство

менеджмент**

професійна освіта (за спеціалізаціями)

психологія

системний аналіз

соціальне забезпечення

соціальна робота

харчові технології

фізична терапія, ерготерапія

кібербезпека

Вартість ваучера встановлюється у межах плати за навчання,  але не повинна перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо ж сума більша за  максимальну величину, то оплату різниці компенсує особа чи  працедавець.

Для того, щоб отримати ваучер, потрібно звернутися до служби зайнятості з відповідною заявою, а також пред’явити паспорт, трудову книжку, документ про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Коли трудова книжка зберігається за місцем праці, то громадянин подає її копію, засвідчену працедавцем.

Рішення про видачу ваучера приймає територіальний орган  не пізніш ніж на восьмий робочий день від часу подання документів й оформляється відповідним наказом. Договір про навчання укладається між навчальним закладом та особою упродовж 90 днів після видачі цінного папера.

Отримати додаткову інформацію  можна за телефонами:  2-65-21; 2-65-23.