Про перерахунок пенсій з 1 грудня у зв’язку з підвищенням соціальних стандартів

Дата: 14.11.2018 11:27

Про перерахунок пенсій  з 1 грудня  у  зв’язку

з підвищенням соціальних стандартів

Відповідно до Закону  України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 грудня 2018 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Для непрацюючих громадян він становитиме 1497 грн, був – 1435 грн. У зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму пенсіонери вже у грудні отримають перераховані пенсії. Передусім, зросте мінімальна пенсія - з 1 грудня вона становитиме 1497 грн.

Перерахують пенсії і тим, хто отримує максимальний розмір пенсії.  З грудня вони отримуватимуть 14970 грн  (до грудня  отримували 14350 грн).

Окрім мінімальних та максимальних розмірів пенсій також будуть перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.   Тож у грудні дещо більші пенсії отримають ті, у кого є понаднормативний стаж, громадяни, які отримують пенсії у зв'язку з втратою годувальника, ветерани війни, орденоносці тощо.  Отже, суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожного будуть  різні.

Начальник Бродівського відділу

обслуговування громадян

(сервісний центр)

головного управління Пенсійного фонду України