A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заболотцівська об'єднана територіальна громада
Львівська область, Бродівський район

Як отримати посвідчення учасника бойових дій  нацгвардійцю

Дата: 17.12.2019 10:50
Кількість переглядів: 68

 

Як отримати посвідчення учасника бойових дій нацгвардійцю

Ситуація, яка склалася на сході України, постійно вимагає від нашої держави ресурсів – як матеріальних, так і людських. Все більше і більше українців змушені братися за зброю, щоб захистити Батьківщину від ворожих нападів.

Обов’язок держави – забезпечити соціальний захист учасників антитерористичної операції і вона його виконує. Але одна з гострих проблем сьогодні полягає в тому, що самі бійці не знають своїх прав або вважають, що отримання пільг – це занадто складна справа.

У багатьох людей склалося враження, що процедура отримання статусу учасника і оформлення пільг є настільки заплутаною, що середньостатистичний солдат чи його родина не в змозі розібратися з усіма бюрократичними перипетіями.

Тому важливим є донесення ключової інформації про вищезазначене до нацгвардійців, які брали участь у бойових діях, і членів їх сімей.

Згідно з 6 статтею Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) і працівники військових формувань України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО, а також працівники підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення.

 

Порядок дій для отримання нацгвардійцем посвідчення учасника бойових дій такий:

        1) Після завершення виконання завдань АТО військовослужбовці мають право звернутися з рапортом на ім’я начальника (командира) територіального управління, з’єднання, військової частини, підрозділу (загону), навчальної військової частини (центру), бази, установи, закладу Національної гвардії України щодо надання їм статусу учасника бойових дій.

Разом з рапортом необхідно надати згоду на збір та обробку персональних даних, копію паспорту (стор. 1, 2, 11), копію ідентифікаційного коду, фотокартки 3х4 (на матовому фотопапері) – 2 шт.

        2) За результатами поданих рапортів структурні підрозділи (посадові особи) військової частини подають на розгляд та вивчення атестаційної комісії військової частини відповідні підтверджуючі документи:

структурний підрозділ з обліку особового складу штабу – копії посвідчень про відрядження, копії службових завдань, витяги з наказів по стройовій частині; витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції.

штаб – витяги з наказів, директив, розпоряджень, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень;

служба охорони праці – копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень тощо.

Якщо таких структурних підрозділів у частині немає, то документи подають посадові особи, на яких покладено виконання обов’язків зазначених підрозділів.

Копії документів та витяги з наказів мають бути належним чином оформлені з відповідною відміткою про їх засвідчення і скріплені гербовою печаткою військової частини.

        3) За результатом розгляду та вивчення поданих структурними підрозділами (посадовими особами) документів атестаційна комісія військової частини готує відповідний висновок, що оформлюється протоколом, та подає його командиру військової частини. Він приймає рішення щодо оформлення довідки.

Якщо командир військової частини приймає позитивне рішення, зазначена довідка та підтверджуючі документи про безпосереднє залучення осіб до АТО надсилаються супровідним листом в місячний термін з моменту подання рапорту особи до Головного управління НГУ.

        4) Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Національної гвардії (комісія НГУ) України вивчає документи  надіслані з військової частини, у разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та у місячний термін строк з дня надходження документів приймає рішення, щодо надання статусу учасника бойових дій.

 

        5) На підставі рішення комісії НГУ Головне управління Національної гвардії України видає військовослужбовцеві посвідчення учасника бойових дій.

        6) Комісія НГУ не надає або позбавляє статусу учасника бойових дій у разі:

- наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції;

- виявлення факту підроблення документів про участь в антитерористичній операції, у забезпеченні її проведення або надання недостовірних даних про особу;

- подання особою заяви про позбавлення її статусу учасника бойових дій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 року № 602 внесені зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій (далі – УБД) особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (далі – АТО), забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413.

Зазначеними змінами встановлено наступні вимоги:

1) Статус УБД надається особам у разі залучення їх до проведення АТО на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Особам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією, а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус УБД надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.

2) Підставою для надання особам статусу УБД є сукупна наявність документів про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення:

- витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення АТО;

- витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління АТО або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління АТО в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення АТО (далі - витяги з наказів командирів оперативно-тактичних угруповань);

- документи про направлення у відрядження до районів проведення АТО або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

2.1. Для осіб, які залучалися до проведення АТО на строк менше ніж 30 календарних днів, — зазначені вище документи та витяги з бойових наказів, бойових розпоряджень, бойових донесень (журналів бойових дій, оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розвідувальних заходів.

2.2. Для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), — зазначені вище документи та матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

2.3. Для осіб, які проходять службу у військових частинах (підрозділах), які постійно дислокуються чи розташовані безпосередньо в районах проведення АТО, — витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення АТО та витяги з наказів командирів оперативно-тактичних угруповань про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління АТО в районах її проведення.

3) У разі коли місце постійної дислокації військової частини (підрозділу) розташоване безпосередньо у районі проведення АТО, документи для надання статусу УБД подаються командирами (начальниками) на розгляд комісії не раніше ніж через 30 календарних днів після зарахування осіб до списків військової частини (підрозділу) чи призначення їх на відповідні посади.

Джерело http://ngu.gov.ua/ua/yak-otrymaty-posvidchennya-uchasnyka-boyovyh-diy


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень